Paradontoza
Paradontoza to cicha choroba" o której warto mówić głośno
Paradontoza to cicha choroba"o której warto mówić głośno
Nieleczona paradontoza prowadzi do intensywnego rozchwiania zębów, a w efekcie jest jedną z głównych przyczyn ich wypadania
Nieleczona paradontoza prowadzi do intensywnego rozchwiania zębów, a w efekcie jest jedną z głównych przyczyn ich wypadania
Zapalenie przyzębia jest czasami określane jako „cicha choroba” ze względu na jej powolny i stopniowy postęp oraz łagodne wczesne objawy. Objawy obejmują krwawienie i dyskomfort, utratę przyzębia i kości, która trzyma zęby na swoim miejscu. Może to skutkować utratą funkcji żucia, funkcji mówienia, niezdolności do uśmiechania się i ostatecznie nawiązania relacji z innymi.
Jak przebiega leczenie paradontozy?
Paradontoza ma charakter przewlekły, a z uwagi na jej powszechność, może być uznawana za jedną z chorób cywilizacyjnych. Wcześnie wykryta, może być skuteczne leczona, bez konieczności przeprowadzania zabiegów chirurgicznych i poważnych ingerencji, takich jak czyszczenie kieszonki dziąsłowej, sterowana regeneracja kości, kiretaże (kiretaż laserowy, kiretaż zamknięty, kiretaż otwarty) czy – w przypadku utraty własnego zęba – założenia implantu.
Paradontoza, a higienizacja jamy ustnej
Początkowym stadium paradontozy – aby skutecznie zwalczyć bakterie – często skuteczne okazuje się przeprowadzenie kompleksowej higienizacji jamy ustnej, obejmujące skaling i piaskowanie. Niekiedy konieczne może się okazać zastosowanie antybiotykoterapii. W przypadku paradontozy bardzo ważne jest regularne usuwanie kamienia nazębnego – nie tylko poprzez pielęgnację jamy ustnej w domowym zaciszu, ale także poprzez zabieg wykonywany w gabinecie.
Zaawansowana paradontoza, której towarzyszy rozchwianie zębów, a w efekcie ich wypadanie, wymaga zdecydowanych działań. Istotnym elementem leczenia jest zatrzymanie progresji choroby oraz leczenie jej destruktywnych następstw. W zależności od stopnia degradacji tkanek,niezbędny może się okazać kiretaż lub zabieg chirurgiczny – np. przeszczep dziąsła.
Leczenie paradontozy wymaga zaangażowania Pacjenta na całe życie
Leczenie paradontozy wymaga zaangażowania Pacjenta na całe życie
Paradontoza – zapalenie przyzębia (choroba utraty zębów) jest wywołaną przez bakterie chorobą zapalną tkanek podporowych zęba. Charakteryzuje się pogłębieniem kieszonek dziąsłowych z krwawieniem podczas sondowania oraz postępującą utratą przyczepu zęba i podparcia kostnego.
Naszym zdaniem
własne zęby to skarb!
Naszym zdaniem
własne zęby to skarb!
O paradontozie wiemy wszystko. Bazując na szwedzkiej myśli periodontologicznej skutecznie leczymy choroby dziąseł mające charakter przewlekły. Pomagamy w schorzeniach w obrębie: przyzębia, szyjek zębowych, kieszonki dziąsłowej. Wiemy jak skutecznie zadbać o korzeń zęba.
Paradontoza, a zabieg implantacji
Jeśli zaawansowana paradontoza spowoduje, że dziąsło (długotrwale narażone na bakterie) ulegnie degradacji, a Pacjent straci ząb – z pomocą przychodzą rozwiązania w zakresie implantacji. Współczesne metody rekonstrukcji uśmiechu pozwalają na uzupełnienie uzębienia poprzez wszczepienie implantu.
Umów się na konsultację już dziś!
W przypadku paradontozy ważne jest strategiczne, etapowe postępowanie. Najpierw dokładna diagnostyka, potem przemyślane leczenie, następnie konsekwentna profilaktyka. Stosując się do zaleceń lekarza w zakresie codziennej rutyny i wdrażania metod opieki nad jama ustną, Pacjent „leczy sam siebie”.
Przypominamy: wyleczone dziąsła, dobra kondycja szyjek zębowych to jedna z podstaw zdrowego uśmiechu.